13. 07. 2020 20:37

Двајца Пакистанци држеле во заложништво други 19 мигранти во Ваксинце

Двајца Пакистанци држеле во заложништво други 19 мигранти во Ваксинце

Две лица од Пакистан држеле во засложништво 19 мигранти во липковското село Ваксинце.

Кумановската полиција денеска по претходно добиени сознанија дека во објект во с.Ваксинце две лица – мигранти држеле поголема група на мигранти во заложништво, презеде мерки и активности, при што во напуштен објект се пронајдени 21 лице – мигранти.

Двајацата сторители од Пакистан се лишени од слобода заедно со уште 19 оштетени лица – мигранти.

Се работи на целосно расчистување на случајот, по што ќе биде поднесен соодветен поднесок.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk