500x100-1
18. 09. 2019 10:29

Двајца жители на Режановце ќе одговараат за насилство

Двајца жители на Режановце ќе одговараат за насилство

Кумановската полиција поднесе кривична пријава против Ј.Т.(37) и 17 - годишен малолетник, двајцата од село Режановце, кумановско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело насилство.

Во јуни годинава на ул.„11 Октомври“ во Куманово, по претходна расправија, пријавените физички го нападнале М.А. од село Љубодраг, при што му нанеле повреди.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk