01. 12. 2020 16:43

Две лица пријавиле дека се нападнати во Центарот за социјални работи Куманово

Две лица пријавиле дека се нападнати во Центарот за социјални работи Куманово

 Во Кумановската полиција вчера две лица пријавиле дека биле нападнати во Центар за социјални работи Куманово.

„Вчера во 11.05 часот вработена во Центар за социјални работи Куманово пријавила дека едно лице физички го нападнало В.Н.(40), вработен во Центарот. Во 11.30 часот од страна на Б.Б.(57) од с.Романовце било пријавено дека околу 11.00 часот во простории на Центарот за социјални работи во Куманово бил физички нападнат од лице вработено во Центарот. По преземени мерки, обавен е разговор со Б.Б. и В.Н. и изготвени им се записници за констатиран прекршок по член 11 од Закон за прекршоци против јавниот ред и мир“, - соопштува СВР Куманово.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk