×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Флекс кредит го одбележува третиот роденден

  05.06.2023 12:29 | KumanovoNews

  Флекс Кредит доверлив лидер во финансиската индустрија, гордо одбележува 3 години на извонредност, иновација и услуга насочена кон клиентите. 

  Флекс кредит го одбележува третиот роденден

  Од своето основање во 2020 година, Флекс Кредит е компанија посветена на задоволување на финансиските потреби на поединците и бизнисите, градејќи трајни односи засновани на доверба, транспарентност и интегритет.

  „Се гордееме со нашиот тим од искусни професионалци, кои се познати по својата експертиза, персонализиран пристап и посветеност на задоволството на клиентите. Секојдневната потрага по совршеност е она што нè издвои и не направи претпочитан финансиски партнер за поединци и бизниси. 

  Во прославата на три годишнината, сакаме да изразиме благодарност до нашите ценети клиенти, чија непоколеблива доверба и лојалност беа клучни за нашиот успех. Нивното верување во нашите услуги е она што ни овозможи да растеме и напредуваме во високо конкурентна индустрија.

  Додека гледаме кон иднината, остануваme посветени на поместување на границите на финансиските иновации и испорака на исклучителна вредност за нашите клиенти. Ние постојано истражуваме нови технологии, инвестираме во развој на таленти и ја усовршуваме нашата понуда.

  Од своето основање во Македонија во 2020 година, Флекс Кредит постојано дава приоритет на општествената одговорност. Оваа посветеност произлегува од нашата теза дека успехот не се мери само со финансиските достигнувања, туку и со доприносот што го даваме кон општеството.

  Поддршката на иницијативите кои го подобруваат квалитетот на животот на оние на кои им е потребна не прави една од најголемите опшествено орговорни компании во нашата држава. Преку волонтерски програми, добротворни донации и партнерства со локални организации, континуирано се стремиме да направиме позитивно влијание врз општеството.

  Го прославуваме 3-тиот роденден и со ветување дека и оваа година исто како и минатата ќе дадеме бројни спонзорства и донации онаму каде што е најпотребно“, вели Горан Арсов, генерален директор на Флекс Кредит.

  (Комерцијален текст)