×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Измена на сообраќајот на автопатот Скопје - Куманово, кај Миладиновци

  10.07.2024 13:40 | KumanovoNews

  Од вчера е воведен посебен режим на сообраќај на десната коловозна лента на автопат Скопје-Куманово во близина на Миладиновци во должина од еден километар.

  Измена на сообраќајот на автопатот Скопје - Куманово, кај Миладиновци

  „На десна коловозна лента на автопат Скопје - Куманово извршена била времена измена на режим на сообраќај, при што во должина од 1.000 метри (пред НС Миладиновци до НС Миладиновци), сообраќајната лента за принудно запирање и сообраќајната лента за возење ќе бидат затворени, додека сообраќајот ќе се одвива по левата сообраќајна лента за претекнување“, соопштуваат од Авто- мото сојузот на Македонија.

  Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по cуви коловози.

  Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.