Кражба во деловен објект во населбата „Вера Которка“

14.01.2022 13:09 | Сузана Николиќ

Т.Ц. од Куманово вчера пријавила во полицијата дека во деловен објект во населбата „Вера Которка“ било влезено со употреба на сила и биле одземени предмети.

Кражба во деловен објект во населбата „Вера Которка“

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk