Кумановец нападнат во неговиот дом - останал без мобилниот телефон

26.01.2021 - 17:35

Педесет и тригодишен кумановец пријавил дека бил нападнат од едно лице во неговиот дом, при што му бил одземен мобилниот телефон.

Кумановец нападнат во неговиот дом - останал без мобилниот телефон

Нападот се случил ноќеска во 1 часот по полноќ, во куќата на З.Џ.(53) во центарот на градот.

Кај него дошол Ф.Д., кој физички го нападнал и му го одземал мобилниот телефон.

СВР Куманово презема мерки за расистување на случајот.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk