13. 07. 2020 11:40

Кумановец со мотор повреден во сообраќајка на патот Тетово-Скопје

Кумановец со мотор повреден во сообраќајка на патот Тетово-Скопје

 Кумановец кој управувал мотор хонда, повреден е во сообраќајна несреќа на автопат Тетово - Скопје.

Вчера во 19.10 часот на автопатот Тетово - Скопје, после наплатната станица Желино, се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „хонда“, со кумановски регистарски ознаки, управуван од Т.К.(51) од Куманово и патничко возило „фолксваген пасат“, со скопски регистарски ознаки, управувано од П.П.(24) од Скопје.

Во незгодата, со повреди се здобил мотоциклистот, по што бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ Скопје за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Тетово.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk