Малолетник со нарушено здравје од Куманово избегал од установа за згрижување

14.09.2021 23:55 | Сузана Николиќ

Вработена во Јавната установа за згрижување на деца со воспитно социјални проблеми и нарушено здравје пријавила во полицијата дека од Организациската единица Козле се оддалечил нивниот штитеник Р.Џ.М.(14) од Куманово.

Малолетник со нарушено здравје од Куманово избегал од установа за згрижување

„Тој и претходно се оддалечувал од установата“, соопшти МВР.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk