×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Fiore

  Петок неработен ден за граѓаните од српската заедница

  24.01.2023 13:44 | KumanovoNews

  27 јануари 2023 година, Свети Сава е неработен ден за граѓаните припадници на српската заедница во Република Северна Македонија.

  Петок неработен ден за граѓаните од српската заедница

  Министерството за труд и социјална политика соопштува дека тоа е согласно со Законот за празниците на РМ.

  Истовремено, Министерството за труд и социјална политика на граѓаните припадници на српската заедница им го честита празникот Свети Сава.