23. 09. 2020 09:21

Повеќе села во Старо Нагоричане утре без струја

Повеќе села во Старо Нагоричане утре без струја

Без електрична енергија утре ќе останат потрошувачите на повеќе села во Општина Старо Нагоричане.

Според информацијата од Регионалниот центар за управување со кризи (РЦУК) на ден 24 септември од 08.15 до 14.30 часот, струја ќе нема во селата Жеглане, Драгоманце, Пузаљка, Степанце, Арбанашко, Длабочица, Дејловце и Кокино.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk