Пријава за пиратерија

16.12.2010 16:05 | KumanovoNews

 Кумановската полиција поднесе кривична пријава против С.И. (38) од Куманово за сторено кривично дело „пиратерија на аудиовизуелно дело“.

Пријава за пиратерија

 Пред два дена од страна на полицијата извршен е претрес во домот и гаража на пријавениот каде се пронајдени 3.950 ДВД и ЦД, 49 аудио дискови, 220 празни аудио дискови, 450 фолии за дискови, 100 омоти за филмови и режач. Пронајдената стока е одземена.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk