×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Приведена кумановка, осомничена за повеќе кражби

  27.09.2022 17:02 | KumanovoNews

  Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Куманово ја лишиле од слобода М.З.(23) од Куманово, којa се сомничи дека извршила повеќе кривични дела „кражба“ и „тешка кражба“ на подрачјето на Куманово.

  Приведена кумановка, осомничена за повеќе кражби

  По целосно документирање на случајот против М.З. ќе биде поднесена соодветна  пријава, информира МВР.

   

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk