Промоција на книгата “Пропатување низ приказните“

20.12.2010 10:03 | KumanovoNews

 Во Центарот за култура “Трајко Прокопиев“ утре ќе биде промовирана книгата “Пропатување низ приказните“ од Димитар Пандев.

Промоција на книгата “Пропатување низ приказните“

Промотори на книгата ќе бидат проф. Д-р Драги Михајловски и проф. Д-р Агим Пољоска.“Пропатување низ приказните“ ја доби наградата “Стале Попов“ на Друштвото на писателите на Македонија.

Промоцијате е закажана во 19 часот во малата сала на Центраот за култура.


2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk