02. 12. 2020 12:32

Пронајдена стара неексплодирана граната во Драгоманце

Пронајдена стара неексплодирана граната во Драгоманце

Пронајдена е стара неексплодирана рачна граната во селото Драгоманце, Општина Старо Нагоричане.

- Вчера во 13.20 часот било пријавено дека во с.Драгоманце, општина Старо Нагоричане, при ископ, била пронајдена стара неексплодирана рачна граната. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Куманово, а од екипа на Дирекцијата за заштита и спасување гранатата била безбедно подигната за понатамошна постапка, - соопштуваат од МВР.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk