×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Разбојници затекнати во куќа во Долно Којнаре

  22.09.2022 15:43 | Сузана Николиќ

  Полициски службеници од СВР Куманово синоќа во 23.10 часот ги лишиле од слобода И.В.(41) и М.Д.(34), двајцата од Куманово. 

  Разбојници затекнати во куќа во Долно Којнаре

  „Тие биле затекнати при извршување „разбојничка кражба“ во домот на И.П.(62) во с.Долно Којнаре, кумановско. Одземениот предмет бил пронајден и вратен на сопственикот, а лицата биле приведени и задржани во полициска станица“, соопшти МВР.

  По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk