29. 01. 2010 11:19

Разбојник одзел 3.500 денари од продавница

Разбојник одзел 3.500 денари од продавница

 Р.М.(36) од Куманово пред три дена ја ограбил продавницата „ДИВ„. Разбојникот влегол во дуќанот околу 19 часот и со нож се заканил дека ќе убие вработената доколку не му ги даде парите што ги има во касата.

  Исплашена за сопствениот живот Д.А.(32) го собрала дневниот пазар во износ од  3.500 денари и му го предала.

  Кумановската полиција поднесе кривична пријава Р.М.(36) од Куманово за сторено кривично дело „разбојништво“.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk