31. 07. 2020 11:04

Следува продолжен викенд, понеделник неработен ден

Следува продолжен викенд, понеделник неработен ден

 Националниот празник 2 Август - Денот на Републиката е неработен за сите граѓани.

„Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците, 2 Aвгуст - Ден на Републиката, кој се паѓа во недела , односно 3 август  - понеделник  е неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија, - соопштуваат од МТСП.

Министерството за труд и социјална политика на сите граѓани им го честита Денот на Републиката.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk