10. 07. 2020 10:13

Со автомобил удрил во 15-годишник, а потоа го нападнал

Со автомобил удрил во 15-годишник, а потоа го нападнал

Татко пријавил дека неговиот петнаесет годишен син, кој управувал мопед, бил нападнат од возач на автомобил.

Како што соопштуваат од МВР, на 08.07.2020 во 23.00 часот во СВР Куманово, М.Ш.(37) од с.Матејче, општина Липково, пријавил дека околу 19.40 часот неговиот 15-годишен син, кој управувал мопед „пежо“ на место викано „Јурија“ во с.Матејче, по претходна расправија околу сообраќајот, бил удрен со возило „голф“ и бил физички нападнат од Ф.Б., кој го управувал возилото. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk