19. 08. 2020 15:17

„Со песна да ти кажам“ концерт на народна музика пред Центарот за култура во Куманово

„Со песна да ти кажам“ концерт на народна музика пред Центарот за култура во Куманово

На платото пред Центарот за култура „Трајко Прокопиев“ во Куманово, утре со почеток во 20:30 часот, ќе се одржи концерт на народна музика „Со песна да ти кажам“.

На концертот ќе настапат: пејачката Кате со групата „Нели ти реков“, Сефедим Бајрамов, Мартија Станојковиќ, Милена Строимановска, Нино Величковски, Перо Христов и Маргица Антевска.

Пред платото на центарот ќе бидат поставени од 50 до 60 столчиња за публиката на растојание од метар ипол, а организаторите апелираат до граѓаните да носат заштитни маски и да не се групираат.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk