19. 08. 2020 08:56

Утре без струја дел од „Октомвриска“

Утре без струја дел од „Октомвриска“

 Пет часа без електрична енергија утре ќе останат потрошувачите на дел од булеварот „Октомвриска револуција“.

- Планирани прекини во дистрибутивниот систем за електрична енергија за 20.08. од 09 до 14 часот се дел од бул. Октомвриска Револуција кај „Др.Бато“, - стои во известувањето од Регионалниот центар за управување со кризи (РЦУК).

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk