×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Fiore

  Во прекин сообраќајот за камиони кон Деве Баир

  25.11.2023 18:42 | Сузана Николиќ

  Од 16:30 часот, патниот правец Крива Паланка – граничен премин „Деве Баир“ е затворен за тешки товарни возила, според известувањето на ЈП за одржување и заштита на магистралните и регионалните патишта. 

  Во прекин сообраќајот за камиони кон Деве Баир

  Прекинат е сообраќајот на патниот правец кај превојот Стража, поради попречено возило на патот кај Тајмишка Раскрсница, а на патниот правец Ресен-Битола се одвива отежнато поради наноси од снег, соопшти Центарот за управување со кризи (ЦУК).

  Од 17.20 часот патниот правец Струга - ГП Ќафасан е во прекин за тешки товарни возила.

  „Екипите на Јавното претпријатие за одржување и заштита на магистралните и регионалните патишта и на овој патен правец работеле за расчистување на наведениот патен правец“, додаваат од Центарот.

  (фото. архива)