×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Возач на „пежо“ повреден во сообраќајка кај Романовце

  24.09.2022 17:40 | Сузана Николиќ

  На локалниот пат Куманово – Романовце, вчера во 10.35 часот на влезот во селото, патничко возило „пежо“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од А.А.(29) од Куманово, излетало од патот.

  Возач на „пежо“ повреден во сообраќајка кај Романовце

  Во несреќата возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општа болница Куманово.

  Увид на местото извршила екипа од СВР Куманово.

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk