02. 11. 2020 08:33

ДНЕВЕН ХОРОКОП (02.11.2020)

ДНЕВЕН ХОРОКОП (02.11.2020)

 Дневен хороскоп

Овен

Иако денес ќе очекувате позитивни соработка или реакција, подобро е да си ги одложите очекувањата затоа што тоа нема да се случи.

На љубовен план, можно е да влезете во конфликт со саканата личност, таа како да нема да има разбирање за вашето однесување

Бик

Иако денес претстојат поубави мигови на работата, односно признавање на вашиот труд, сепак она што ќе ви недостига е организацијата. Обидете се да бидете посконцентрирани.

На љубовно поле ќе чувствувате задоволство во нечие присуство, верувајте дека среќата е во тоа да се чувствувате убаво со некого. Уживајте во тие мигови.

Близнаци

На работата се' што ви наликува на добро може да биде уште подобро, но ако го вложите својот максимум.

Иако очекувате да бидете задоволни од љубовта и веќе да го тргнете и тоа од глава, сепак не заборавајте дека за истото да ви се случи мора уште многу да вложувате во вашата врска. Вашиот партнер како да не ве познава доволно добро.

Рак

Иако во работата денес на сите ќе ви се потребни конкретни резултати, сепак како секој да крои некој план со некого. Не стојте на страна, никој нема да ве повика сам.

На љубовното поле, денес се препорачува да заборавите на размислувањето и да ја следите вашата интуиција, зашто таа најубаво ќе ви го покаже вистинскиот пат.

Лав

Некоја работа на вас денес нема да ви влијае убаво, затоа обидете се да се усогласите со вашите колеги, за да не чувствувате сами преголем притисок. Обидете се денес кога е во прашање љубовта да го исконтролирате вашиот бес, затоа што никој не сака беспотребни драми во животот.

Девица

На работата ќе имате добра идеја и ќе бидете спремни за акција, но сепак некој неигурност ќе ве кочи. Обидете се да ја следите вашата интуиција.

Кога станува збор за љубовта, доколку денeс го усогласите вашето срце со разумот, тогаш не плашете се да преземете мерки за подобрување на односите со вашиот партнер.

Вага

Новите проблеми со кои се соочувате на работата бараат добра концентрација и ослонување на некој доверлив колега. Обидете  се да не погрешите во изборот.

На љубовен план, својата енергија посветете ја на вашиот сакан, затоа што секој сака мали знаци на внимание.

Шкорпија

Претерувате со вашата преоптовареност да се занимавате со некои работи кои не ве засегаат. Обидете се на работата да си го гледате само "вашиот двор".

На љубовен план, не изоставувајте го разговорот за решавање на вашите дилеми, пред врскта да ви дојде пред свршен чин.

Стрелец

Денес, строго ќе ги проценувате постапките на луѓето околу вас  и на некој начин ќе сакате да наметнете свои.

На љубовен план, и замерувате на вашата сакана личност пред премногу невино верува во некои работи за кои и не е така лесно да се спроведат. Никако да се усогласите.

Јарец

Со ладна глава следете ја ситуацијата којашто се случува околу вас, затоа што некој може да ви наштети. Бидете претпазливи.

На љубовен план, ќе чувствувате тензија во односите, а таа е само резултат на вашата неподготвеност да се справите со вашата попустливост.

Водолија

Денес внимателно сослушајте што има да ви се каже на работата, затоа што понекогаш избрзувате со вашите коментари, а потоа се каете.

На љубовен план, ќе забележите особена позитивна промена кај вашиот партнер. Оставете ги работите да бидат такви какви што се, не се сомневајте се во убавото.

Риби

Денес интуицијата ќе ви биде особено нагласена, затоа послушајте ја кога стнува збор за работните обврски.

На љубовен план, доколку чувствувате дека ви станува монотоно во врската, излезете со некои ваши пријатели. Не дозволувајте монотонијата да ви го размрда емотивниот ритам.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk