12. 03. 2020 09:39

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (12.3.2020)

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (12.3.2020)

 Дневен хороскоп

Овен

Импулсивно сте и премногу остро реагирате на работата. Стабилизирајте си ги мислите пред да ги изнесете.

Иако сте уморни, партнерот повторно има барања за вас кои се тешко изводливи.

Бик

Без разлика која работата и да работите, особено е важно да имате хармонија на работното поле, не заборавајте го тоа.

Седењето постојано дома нема да ви ги подобри односите со партнерот.

Близнаци

Од вас денес ќе се очекува многу, па затоа обидете се да ја оправдате довербата која ви ја нудат.

Во близина на вас се наоѓа некоја Водолија, за која може да имате доста еротски мисли.

Рак

И покрај несоодветните услови вие и понатаму работите и на своето и на усовршувањето на вашите соработници.

Денес имате можност за флерт, меѓутоа од вас зависи дали тоа ќе го направите или не.

Лав

Надредените не се баш трпеливи со вас. Паѓате во различни конфликти, кои можат да ви донесат непријатности.

Уживате во љубовта и покрај сите негативности коишто ве пратат.

Девица

Иако сте многу добар работник, сепак треба да се обидете да комуницирате со вашите соработници на посоодветен начин, затоа што ви се закануваа можноста да останете сами.

Вашиот сакан има потреба да ја "вкуси" вашата љубов, не го пишувајте од тоа задоволство.

Вага

Денес на работата ќе успеете да ги постигнете вашите цели, само поради вашата шармантност.

Од партнерот барате поголемо внимание, затоа ти сметате дека го заслужувате тоа.

Шкорпија

Треба повеќе да се браните доколку сакате да испливате на површината. Бидете спремни со сите аргументи.

Односот којшто го градите со саканата личност сакате да биде заснован на искреност и доверба.

Стрелец

Работите кои претходно не ви биле јасни, почнуваат да ви стануваат кристално јасно.

Денес кога станува збор за љубовта,ќе почувствувате како да ви игра срцето.

Јарец

Пријателското опкружување денес ќе предизвика кај вас поголема мотивација за работа.

За вас е особено важно кога ќе напуштите некоја љубовна врска, да успеете да останете пријател со оној со кој сте биле во врска.

Водолија

Доколку не успевате да воспоставите нормална комуникација со некој од вашите соработници, тогаш сосема е во ред за истото да продискутирате.

Вашиот партнер навистина е ваша спротивна страна која не дозволува да ви биде здодевно.

Риби

Сигурни сте околу себе, не дозволувате никој да ви негодува кога станува збор за нешто кое многу добро ви е истражено.

Вашиот партнер има потреба од повеќе внимание, а вие често не знаете како тоа да му го овозможите.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk