13. 03. 2020 09:15

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (13.3.2020)

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (13.3.2020)

 Дневен хороскоп

Овен

Не бидете премногу оптимистични за луѓето околу вас,често знаете да ги прецените луѓето.

Доколку не ви се допаѓаат работите на љубовното поле, тогаш почнете најпрво со промена на самите себе.

Бик

Доколку денес работите со недвижности, ве очекуваат успеси. Сепак, не изоставајте ја соработката со колегите.

Ако забележите дека вашиот партнер денес е многу нервозен, тогаш тргнете се на страна. Не ја собирајте во себе целата негативна енергија.

Близнаци

Преку глава ви е од прекувремена работа од која не заработувате ништо.

Денот воглавно ќе ви помине во телефонска комуникација со вашиот партнер.

Рак

Вие сте добар човек кој често знае да им помогне на другите, а истото ќе го направите и денес.

Иако партнерот ја сака таа ваша карактеристика, сепак неговиот начин на функционирање е сосема поразличен од вашиот.

Лав

Иако сакате да побегнете од работните обврски и денес се' ќе биде преку вашиот грб. Најдобро е да се соочите со тоа уште на почетокот на денот.

Доколку сте во врска, вашиот партнер денес особено ќе биде горд на вас.

Девица

Денес ќе сакате своите обврски да ги префрлите на некој друг, меѓутоа на крајот од денот повторно ќе ги почувствувате на својот грб.

Со партнерот бидете повеќе отворени.

Вага

Не избегнувајте ја соработката со помладите, тие се нова енергија која може да ви отвори нови видици.

Иако сакате да ги потиснете емоциите, сепак тие сами излегуваат на површина.

Шкорпија

Иако се борите против сите, вие всушност најмногу се борите против себе.

Честопати знаете да се свртите кон материјалното, без да бидете свесни дека на тој начин ја губите љубовта.

Стрелец

Денес особено ќе биде истакната вашата потреба за покажување на она што го знаете.

Внатрешните стравови се оние коишто ве опседнуваат, па затоа партнерот сака да остане настрана од вас.

Јарец

За да успеете да завршите се' како што треба и покрај притисокот, тогаш е неопходно да си направите распоред.Не сте спремни за промена на љубовното поле, па затоа не жалете се на ситуацијата во којашто се наоѓате.

Водолија

Вие сакате да доминирате и тоа не е лоша работа, се' додека некој не се чувствува загрозен заради вас. Партнерот ви префрлува поради вашата потреба за драматизирање.

Риби

Вие во длабочината на душата сте личност која поседува особени доблести, но вашата мирна природа честопати не ви дозволува да ги истакнете.На љубовно поле, ве очекува убав ден.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk