ХОРОСКОП (26.2.2021)

26.02.2021 - 08:41

Дневен хороскоп

ХОРОСКОП (26.2.2021)

Овен

Денес се' ќе биде зависно од вас, нема да бидете нервозни и нема да сакате никој да одлучува во више име. Сакате партнерот постојано да е до вас, па размислувате како да поминувате повеќе време заедно.

Бик

Преку познати пријатели на работата денес ќе дојдете до информации кои ви се потребни. Бидејќи ве носи страста, не ги забележувате маните на вашиот партнер.

Близнаци

Можност за некоја промена на работата или некој начин на напредување ќе започне токму денес. Некој ваш пријател денес ќе ви измами убава насмевка на лицето.

Рак

Не ги игнорирајте луѓето кои имаат сосема поразлично навики од вас, затоа што денес тие ќе ви помогнат. На љубовно поле, ќе се повлечете во самите себеси, бидејќи си ги знаете слабостите.

Лав

Ќе се чувствувате незадоволно, затоа што некој друг ќе ги земе заслугите за вашето сработено. Помеѓу вас и саканата личност има мал проблем, а вие не сте спремни да се разговарате за тоа.

Девица

Веќе ни самите не сте сигурни на кој начин успевате да ги решите проблемите. Уморни сте, но задоволни од сработеното. Денеска ќе ви се приближи некој со хороскопски знак Овен, но нема да бидете сигурни на кој начин да постапите.

Вага

Иако ги завршувате работите вие знаете да здоцните. Внимавајте денес на тоа. Иако барате партнер кој ќе е повеќе иницијативен, сепак внимавајте да не најдете некој кој е напорен.

Шкорпија

Денес ќе се чувствувате регенерирано, но сепак ќе сакате да вратите на некоја личност кој ве има повредено. Поволен ден за љубов, определете се за мирно атмосфера.

Стрелец

Ќе донесете важна одлука, но денот е поволен и за соработка со некоја повозрасна личност. Денес ќе чувствувате интензивна страст и ќе имате потреба да бидете до саканата личност.

Јарец

Ви се наметнуваат нови обврски, а вие ги прифаќате. Размислете дали имате време за истите. Во бракот може да очекувате расправија, а ако сте слободни може да очекувате да ви се појави некоја личност која особено ќе ви биде драга.

Водолија

Можно е да имате некој прекин во работата, поради некое недоразбирање или договор. Внимавајте во наредните денови. Денес ќе ја покажете љубовта на некој кој навистина ви значи.

Риби

Веќе подолго време размислувате на што да ги потрошите вашите пари, па ќе сакате да вложите во вашата професија. Проблемите со вашиот партнер може да ги решите само ако не бидете премногу вознемирени и нестабилни кога зборувате за нив.


2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk