11. 03. 2010 18:30

Таневски ќе се претстави во Босна

Таневски ќе се претстави во Босна

Ѓоко Танески заедно со дел од својот тим викендов ќе гостува во Сараево. Таму ќе биде гостин на националната босанска телевизија во емисија што директно ќе се емитува, а ќе биде промовирана и песната  на нивниот евровизиски претставник Вукашин Брајиќ.

Во студиото, Ѓоко ќе биде заедно со евровозиските претставници на: Србија, Хрватска, Полска и Ирска, како и со минатогодишниот победник на Евросонг.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk