03. 03. 2010 14:44

Тоше на осмо место по популарноста во светот

Тоше на осмо место по популарноста во светот

На страницата која ги рангира најпопуларните музичари на планетава, нашиот Тоше Проески се најде на високата осма позиција, додека легендарниот Мајкл Џексон засега е на првото место.

Со цел да се подобри позиција на Тоше, фановите се организираат и гласаате на WhoPopular.com.

На листата далеку зад Тоше, по популарноста се: Влатко Лoзаноски, Елена Ристеска, Есма Реџепова, Влатко Стефановски, Ѓоко Танески и другите наши  музички ѕвезди.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk