22. 12. 2009 00:00

Лизгави коловози!

Лизгави коловози!

Врнежи од снег во моментов нема, а на возачите им се препорачува крајна внимателност, прилагодување на брзината на движење и одржување на потребното растојание помеѓу возилата.

Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци во утринските часови се одвива без забрани, забавено поради влажните коловози во пониските делови, и отежнато поради наместа остатоците од снег на повисоките места и планинските превои. Дополнително отежнување на сообраќајот предизвикуваат ниските температури и појавата на голомразица, информираат од АМСМ.
2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk