22. 12. 2009 00:00

Петок неработен за католиците

Петок неработен за католиците

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на  25 Декември 2009 година (петок), првиот ден на Божик е неработен ден за верниците од католичка вероисповед во Република Македонија.Истовремено, Министерството за труд и социјална политика на  верниците од католичка вероисповед во Република Македонија им го честита празникот Божик.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk