×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Автомобил излетал од пат кај Крива Паланка, повредени се возачот и сопатникот

  09.09.2022 12:37 | Сузана Николиќ

  На магистралниот пат Куманово - Крива Паланка, ноќеска во 1.35 часот во близина на место викано „Цевки“  во Крива Паланка, патничко моторно возило „форд фокус“ со кумановски регистарски ознаки управувано од А.Ј.(19) од с.Конопница - Крива Паланка излетало од патот. 

  Автомобил излетал од пат кај Крива Паланка, повредени се возачот и сопатникот

  Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот Д.Х.(23) од Крива Паланка, а со телесни повреди се здобил возачот констатирани во Здравствен дом - Крива Паланка. 

  Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Крива Паланка.