×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Челзи ќе го продаде Кол?

  05.05.2010 09:14 | KumanovoNews

   Рускиот милијардер Роман Абрамовиќ, сопственикот на лондонскиот премиерлигаш Челзи, порaчал дека не сака да троши повеќе пари на Џо Кол (28). Причината за ваквата изјава е тоа што англискиот репрезентативец малку играше сезонава, каде Челзи најверојатно ќе го освои шампионскиот трофеј.

  Челзи ќе го продаде Кол?

   Освен со повредите, Кол, и додека беше здрав, не успеа да ја наметне својата игра кај новиот тренер на Стемфорд Бриџ Карло Анчелоти, и постигна само два погодоци во текот на Премиерлигашката сезона.

  Клубот годишно на контото на Кол исплаќа 6.2 милиони англиски фунти и изгледа дека во овој момент е многу поблиску до тоа да го продаде одличниот фудбалер, отколку да го задржи во своите редови.


  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk