Горан Пандев си замина од Лацио

24.12.2009 13:46 | KumanovoNews

Македонскиот фудбалер Горан Пандев го раскина договорот со италијанскиот клуб Лацио и од денеска е слободен играч. Судот во Рим се изјасни во негова полза и конечно тука завршува судскиот спор кој се водеше подолго време.

Горан Пандев си замина од Лацио

Матијас Грасани, адвокатот на Пандев изјави дека овој фудбалски клуб треба да исплати 160.000 евра како компензација за правните трошоци.

Одлуката за раскинување на договорот ќе стапи на сила веднаш и Пандев ќе може да бара нов клуб. Засега  најголема заинтересираност покажуваат Интер, Милан, Јувентус, Манчестер Сити, Зенит, Ливерпул и Рома.


2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk