КК Куманово утре го пречекува Кожув

26.03.2021 11:51 | KumanovoNews

Екипата на Куманово утре на домашен терен играат натпревар против тимот на Кожув.

КК Куманово утре го пречекува Кожув

По тренерската промена, кошаркарите прикажуваат одлична игри во домашното превенство, па во последните два натпревари кумановчани беа подобри од Пелистер и Работнички. Куманово против Кожув ќе ја брка десеттата победа првенството, а во досегашниот дел од сезоната има забележано и уште пет порази.

Тимот на Кожув засега има забележано осум победи и десет порази. Првиот натпревар помеѓу овие два тима беше одложен.

Натпреварот се игра во сабота со почеток во 18:30 часот.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk