Кошаркарите на гости во Струмица

05.05.2010 15:36 | KumanovoNews

Кошаркарите на Куманово, денеска во 18 часот ќе гостуваат на екипата на КК Милениум во Струмица.

Кошаркарите на гости во Струмица

Овој натпревар, делумно ќе реши кој ќе се пласира во Првата македонска лига, бидејќи до крајот на регуларниот дел на сезоната има уште 3 кола. Следното коло кумановчани се слободни, а последното ќе го играат повторно во Струмица, против трето - пласираната екипа на АБА Струмица.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk