Партизан шампион на првенството

14.05.2010 16:33 | KumanovoNews

 Тимот на Партизан ја продолжува доминацијата во српскиот фудбал која ја негува во последните години. Гробарите ја освоија третата последователна титула во домашниот шампионат, откако ја совладаа „ОФК Београд„.

Партизан шампион на првенството

Со оваа победа тимот има вкупно 75 поени и на едно коло пред крајот има предност од 7 поени пред Црвена Звезда, разлика што му ја гарантира првата позиција и шампионскиот трофеј. Звездашите ќе мораат да се задоволат со среброто, а „ОФК Београд е далку назад со своите 50 поени.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk