Роналдо до најубав гол годинава

23.12.2009 12:49 | KumanovoNews

Голот на Кристијан Роналдо што во дресот на Манчестер-јунајтед го постигна против Порто, е прогласен за најубав во 2009  на церемонијата на ФИФА.

Роналдо до најубав гол годинава

Роналдо благодарение на фантастичниот гол во четвртфиналето на Лигата на шампиони ја доби наградата на ФИФА „Ференц Пушкин“, која е воведена од оваа година.

На новата звезда на Реал Мадрид, наградата му ја врачи славниот фудбалер Жорж Веа и вдовицата на унгарскиот напаѓач Елизабет Пускаш.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk