×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Сребрен и бронзен медал за пингпонгарот Андреј Васевски на Државно првенство

  22.04.2024 09:45 | KumanovoNews

  Андреј Васевски, член на Пинг-понг клуб "Куманово"  се закити со сребрен и бронзен медал, на Државно поединечно првенството за јуниори до У19 што се одржа во Берово.

  Сребрен и бронзен медал за пингпонгарот Андреј Васевски на Државно првенство

  „Резултатот што го постигна мојот ученик Андреј Васевски на оваа Државно првенството е вицешампионска титулата и сребрен медал во игра на двојки за јуниори со Андреј Стојановски од Скопје, третото место и бронзен медал во игра на мешовити двојки со Изабела Ковачевска од Берово и пето место поединечно.Во мошне изедначи натпревари и резултати неизвесни до последен момент и порази од 3:2 во сите дисциплини, е резултат со кој секој тренер би требало да биде задоволен. Секако дека секогаш може повеќе но е потребна и помалку спортска среќа што во одредени моменти ни недостигаше“, изјави тренерот Мики Каранфиловски. 

  На оваа првенството настапија и кадетите Јаков Кузмановски и Јаков Јакимовски.