Вујошевиќ има нов помошнок

13.04.2010 12:22 | KumanovoNews

  Стручниот штаб на Кошаркарскиот клуб на Партизан од денеска има нов член во својот тим. Миливоје Лазиќ ќе се придружи на асистентите на тренерот Вујошевиќ, Јовановиќ и Глигоријевиќ во стручните подготовки.

Вујошевиќ има нов помошнок

 Лазиќ има 32 години и досега работел во повеќе клубови, како и во сениорската репрезентација на Србија во квалификациите за Европско првенство во Полска.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk