ЖРК Куманово на пријателски натпревар со Јагодина

23.01.2020 11:15 | KumanovoNews

Ракометарките на Куманово, во рамките на подготвителните натпревари, на 24 и 25 јануари ќе си ги измерат силите со екипата на ЖОРК Јагодина, Србија.

ЖРК Куманово на пријателски натпревар со Јагодина

Натпреварите ќе се одиграат во Спортската сала на СОУ „Перо Наков“, на 24 во 19:30 часот и на 25 во 13:30 часот.

Овие натпревари се тест за подготвеноста на нашата екипа во пресрет на натпреварите од првенството и регионалната лига. 

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk