Дедо мраз во Куманово ќе пристигне со падобран

17.12.2010 12:59 | KumanovoNews

 Дедо Мраз,најпознатиот дедо на сите дечиња на 29 декември ќе пристигне со падобран на Градскиот плоштад во Куманово.

Дедо мраз во Куманово ќе пристигне со падобран

 Изненадувањеto за најмалите кумановци ќе биде точно напладне. Потоа ќе следува  детската забава каде што ќе учествуваат пејачите од фестивалчето детелинка и групи за модерен балет.

Организаторите најавија дека подготвуваат и голем број други изненадувања за најмладите, и се надеваат дека времето ќе ги послужи за да ги реализираат најавените активности.


2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk