×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Голем пожар во околината на Прешево, црн облак од чад се гледа од Куманово

  05.08.2022 21:20 | Сузана Николиќ

  Голем пожар попладнево избувнал во околината на Прешево, Република Србија. Според информациите на српските медиуми, гори околу 50 хектари борова шума, во близина на 4 села, поради што е прогласена вонредна состојба на таа територија.

  Голем пожар во околината на Прешево, црн облак од чад се гледа од Куманово

  Противпожарните екипи се на терен, а се бара помош огнот да се гасне и од воздух, јавуваат медиумите.

  Пожарот е видлив од граничниот премин Табановце, а густиот облак од црн чад можат да го видат и граѓаните на Куманово. 

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk