×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Изгоре автомобил во Бабин Дол

  12.04.2024 13:25 | Теодора Стоевска

  Вчера во пожар изгоре автомобил во кумановската населба Јане Сандански.

  Изгоре автомобил во Бабин Дол

  „Во 03.07 часот во СВР Куманово било пријавено дека во населбата „Јане Сандански“ во Куманово настанал пожар во патничко возило „шкода фабиа“ со кумановски регистарски ознаки, сопственост на Љ.А.(69) од Куманово. Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Куманово, а повредени лица нема“, соопштуваат од полицијата.

  Извршен е увид на местото на настанот.