Калин Илиевски е новата ѕвезда на гимнастиката во Куманово (видео)

06.10.2021 07:43 | Сузана Николиќ

Малиот Калин Илиевски е новата надеж за гимнастиката во Куманово. На само 6 години и по две години тренирање тој го освои својот прв златен медал на Државното првенство во гимнастика, во категоријата помлади пионери. 

Калин Илиевски е новата ѕвезда на гимнастиката во Куманово (видео)

Неговите тренери велат дека е извонредeн талент и му предвидуваат блескава кариера.

Тој планира да стане олимписки и светски шампион.

Омилена гимнастичка дисциплина му е вежбање на вратило.

Неговата палавост и темперамент му го трасираa патот кон успехот во светот на гимнастиката. 

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk