Казнети 56 возачи за брзо возење во Липково

23.01.2021 - 18:48

Полициски службеници од СВР Куманово спроведоа засилена акциска контрола за санкционирање на возачите што возат со брзина над дозволената на територија на општина Липково.

Казнети 56 возачи за брзо возење во Липково

Санкционирани се 56 возачи, а изречени се и 17 санкции за други прекршоци.

МВР продолжува со засилените акциски контроли во сообраќајот. Апелираме до учесниците во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за поголема безбедност на патиштата.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk