×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Кумановската болница објави телефони на кои може да се добие информација за состојбата на пациентите со ковид-19

  26.11.2020 07:59 | KumanovoNews

  Општата болница Куманово објави телефонски броеви преку кои членовите на семејствата на заболените од коронавирус ќе можат да добијат информации за здравствената состојба на нивните најблиски. Терминот за контакт со здравствените работници е секој ден од 12 до 13 часот, а се повикуваат граѓаните да не ги злоупотребуваат броевите.

  Кумановската болница објави телефони на кои може да се добие информација за состојбата на пациентите со ковид-19

  За пациентите кои се смесмени на Инфективно одделeние информации можат да се добијат на бројот 076/319-941, на Инфективно 2 или Невролошко одделение да се јават на бројот 076/319-935 и на Инфективно 3 или Одделението за уво, грло и нос на 075/295-352.

  – Доставуваме телефонски броеви на кои членови на семејствата може да не контактираат секој ден од 12 до 13 часот и да се информираат за здравствената состојба на хоспитализираните лица, заболени од вирусот САРС-Ковид-19.Ве молиме да го следите времето предвидено за информации и да не ги злоупотребувате броевите, - апелираат од Кумановската болница.