×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Малолетници одзеле паричник на 84-годишна кумановка

  26.02.2024 20:10 | KumanovoNews

  Осумдесет и четиригодишна кумановка останала без својот паричник откако ја нападнале  двајца малолетници.

  Малолетници одзеле паричник на 84-годишна кумановка

  „Во саботата во 15.15 часот, Б.И.(84) од Куманово пријавила дека во Куманово од страна на две малолетни лица и бил одземен паричникот“, соопшти МВР.

  Се преземаат мерки за расчистување на случајот.