27. 10. 2020 12:08

Министерот Оливер Спасовски позитивен на ковид-19

Министерот Оливер Спасовски позитивен на ковид-19

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски е позитивен на ковид-19, објави синоќа на неговиот фејсбук профил.

Спасовски напиша дека „и покрај строгото почитување на мерките коишто ги превземам за моја лична и заштита на луѓето околу мене од почетокот на пандемијата, добив позитивен резултат за ковид 19“.

- Клиничката слика ми е добра, со благи симптоми и веќе сум во домашна самоизолација, - напиша Спасовски.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk