×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Fiore

  Носел пиштол и агресивно се однесувал кон вработените во Брза помош

  25.11.2023 12:43 | Сузана Николиќ

  Кумановската полиција ноќеска интервенирала, за да спречи насилник кој се однесувал агресивно кон вработените во Брза помош Куманово. 

  Носел пиштол и агресивно се однесувал кон вработените во Брза помош

  Инцидентот се случил  во 01.00 часот, кога полициски службеници од СВР Куманово лишиле од слобода 30 - годишен жител на Свети Николе, поради тоа што во Брза помош Куманово агресивно се однесувал кон вработените и носел пиштол.

  „Тој бил задржан во полициска станица, пиштолот му бил одземен и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава“, соопшти МВР.